Naše vrtulníky


Společnost HELITOM s.r.o. disponuje a pro všechny činnosti využívá flotilu hangárovaných, moderně vybavených, perfektně udržovaných a havarijně pojištěných vrtulníků.
Jednomotorové pístové vrtulníky:
Jednomotorové turbohřídelové vrtulníky:
Dvoumotorové turbohřídelové vrtulníky:

Robinson R22

Robinson R22 (Beta II)

Robinson R22 (Beta II)

Robinson R22 je ideálním strojem pro výuku vrtulníkového létání. Vyniká vysokou spolehlivostí, obratností a zároveň čitelným a jednoduchým ovládáním. Další významnou předností jsou nízké provozní náklady společně s dlouhou vytrvalostí ve vzduchu.

Robinson R44

Robinson R44 (Raven II)

Robinson R44 (Raven II)

Robinson R44 je v současné době nejprodávanějším vrtulníkem na světě. Vyniká svou spolehlivostí, nízkými provozními náklady, jednoduchým ovládáním a dlouhým doletem. Využíván je například pro vyhlídkové lety, televizní zpravodajství, policejní hlídkování a pátrání, přepravu osob a samozřejmě i výcvik pilotů a soukromé létání.

Robinson R66

Robinson R66

Robinson R66

Robinson R66 je pětimístný lehký vrtulník vycházející z konstrukce pístového Robinsonu R44 a vyráběný společností Robinson Helicopter Company od roku 2010. Ačkoli se jedná o první vrtulník této americké společnosti s turbohřídelovým motorem, je známý pro své nízké provozní náklady ve své kategorii a velmi vysokou spolehlivost. Během 1,2 milionu letových hodin není známo jediné vysazení motoru.

EC 120B

Eurocopter EC 120B

Eurocopter EC 120B

Eurocopter EC 120 je lehký jednomotorový víceúčelový vrtulník poháněný turbohřídelovým motorem. Díky fenestronu, který nahradil klasický typ ocasního rotoru, vyniká nízkou hlučností a vzhledem ke svému širokému spektru využití i nízkými provozními náklady.

Bell 427

Bell 427

Bell 427 je lehký dvoumotorový turbohřídelový víceúčelový vrtulník, který byl vyráběn do roku 2010 společnostmi Bell Helicopter Textron a Samsung Aerospace Industries. Vyniká zejména svou výkonností a komfortem.

Agusta AW109S

Agusta AW109S

Agusta AW109S je lehký dvoumotorový turbohřídelový víceúčelový vrtulník vyráběný britsko-italskou společností AgustaWestland (nyní Leonardo Helicopters). Vyniká zejména svou výkonností, rychlostí a komfortem.

EC 135

EC 135 P2+

Eurocopter EC 135

Eurocopter EC 135 P2+ je sedmimístný lehký dvoumotorový (turbohřídelový) víceúčelový užitkový vrtulník, vybavený ližinovým přistávacím zařízením a vyrovnávacím rotorem typu Fenestron.