heliport chotouň

LKCO


Helicentrum Chotouň je první heliport v České republice certifikovaný pro provoz vrtulníkové školy zahrnující veškeré potřebné vybavení a splňující nejpřísnější legislativní požadavky.

Společnost HELITOM s.r.o. od roku 2019 využívá moderní základnu, heliport Chotouň (LKCO) u Českého Brodu, navrženou a vybavenou přesně dle potřeb naší společnosti. Heliport Chotouň je první heliport v České republice certifikovaný pro provoz vrtulníkové školy. Heliport poskytuje veškeré potřebné vybavení a splňuje nejpřísnější legislativní požadavky.

Detailní informace týkající se letového provozu na heliportu Chotouň lze nalézt ve VFR manuálu ČR.

Moderní základna

Moderní zateplený a zabezpečený hangár s možností hangárování Vašich vrtulníků.

Veškeré zázemí

Budova s učebnami, místnostmi pro předletovou přípravu posádek, sociálním vybavením, ubytovacími prostory(připravujeme) a mnoho dalšího.

Možnost tankování

Možnost tankování leteckých paliv JET A1 a AVGAS 100LL a jejich prodej se spotřební daní nebo taktéž bez spotřební daně dle oprávnění provozovatele daného vrtulníku.

Certifikace

Certifikovaný heliport pro provoz za dne i v noci.

Air Traffic Zone

Letištní zóna ATZ (Air Traffic Zone) a stanoviště poskytování informací známému provozu (RADIO) pro zajištění bezpečného letového provozu na heliportu a v jeho okolí.

POTŘEBUJETE SE NA NĚCO ZEPTAT?